RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Co se děje v ČRK?

Tisk
Když nám třetího května na schůzce říčanských radioamatérů Olda OK1VUL oznámil, že je zaměstnancem ČRK a budoucím tajemníkem, nevěnoval jsem tomu žádnou velkou pozornost. Včera byl ale zveřejněn zápis ze zasedání Rady ČRK dne 23. dubna 2013 kde se tato informace potvrdila. Velice mne překvapil způsob a rychlost s jakou se rada v novém složení zbavila, do poslední chvíle jen chválené, tajemnice ČRK - Pavlíny, OK7YL.

Nedalo mi to, a na tuto skutečnost jsem se ji zeptal. Působila rezignovaně, o této věci si povídat nechtěla a z jejího hlasu bylo možné vycítit velké zklamání. Nicméně, na přímé otázky odpověděla, že si je vědoma toho, že není dokonalá, ale že ji předtím nikdo žádný nedostatek nevytknul, ani nedostala žádnou lhůtu k tomu, aby něco napravila. Souhlasí s tím, že v mnohém mohla být lepší, ale řadu nyní vytýkaných věcí dělala ve své funkci poprvé, její přímý nadřízený, kterým je předseda, do její práce nezasahoval, a tak žila pod dojmem jejího hodnocení v článku „Práce sekretariátu a QSL služby ČRK“ (Radioamatér č.1/2013, str. 10), že je vše v nejlepším pořádku, s tím, že sama bude svou práci po postupně nabytých zkušenostech vylepšovat. Počátkem tohoto roku ji rovněž byla změněna pracovní smlouva na smlouvu na dobu neurčitou a zvýšeno platové ohodnocení… Že jde do tuhého, a že se vedení nové rady rozhodlo ji vyměnit, pochopila až na zasedání tříčlenné komise jmenované OK1RI, kdy byla jedním z jejich členů, mimo jiné, lživě a bez jakéhokoli důkazu, obviněna ze zcizování vybraných členských příspěvků. (Proto byla OK1AGE a OK1XU provedena kontrola stavu pokladny, zmiňovaná tímto zápisem.) Na závěr mi, již v pláči, řekla, že proti takovým špinavostem nemá sílu bojovat, a proto jim vše odsouhlasila.

Za sebe bych tak chtěl odvolané tajemnici sdělit: Díky, přes trochu počáteční nedůvěry máš můj obdiv za to, s jakým elánem ses do této práce pustila, jak jsi si dokázala naší zálibu osvojit a dokonce získat i vlastní koncesi s volačkou OK7YL. Zvykl jsem si na Tvé jednání které bylo věcné a bez nic neříkajících frází. Věřím ale, že na našeho koníčka nezanevřeš, a že se budeme dál občas vídat na setkáních radioamatérů i na pásmech.

Na závěr si dovolím vyslovit svůj podiv nad tím, s jakou lehkostí a sebejistotou současný předseda ČRK, OK1RI smetl ze stolu zavedený a nesrovnatelně objektivnější způsob výběru nového tajemníka, a co hlavně - po předchozím, těžko přijatelném způsobu vyhazovu tajemnice současné. Proč? Aby si do této důležité funkce snadněji dosadil svého člověka? Kdo je na řadě nyní? Mám chuť si tipnout, že vedoucí QSL služby bude vbrzku nahrazen OK1XD, jako dalším kandidátem. Způsob vedení rady se tak posouvá od demokratických metod někam jinam. Jako člena ČRK by mne zajímal názor ostatních členů rady.
J. Janata OK1CJB
 

hledat v obsahu

Přihlášení