RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Deník UR5EQF česky

Tisk
Všechno špatné je zřejmě pro něco dobré. Při přepisování stránek jsem narazil na článek s tímto názvem od OK1TKM z 16. května 2008. Informace v něm už nejsou platné. Verzi deníku 2,28 už zřejmě nikdo nepoužívá. Současná verze má číslo 3.12. Také stránky UR5EQF jsou již jiné. Co je tedy třeba udělat? 
Po instalaci deníku si zkontrolujte v jeho hlavním adresáři jazykové verze. Pokud tam bude soubor s názvem LanguageFile_czech, je vše v pořádku. V mojí verzi ještě nebyl.


Pokud jej nenajdete, otevřete si stránky UR5EQF. Tam najdete nabídku Скачать (Download). V této nabídce jsou i nové verze programů. My ale zvolíme Файлы языковой поддержки (The Language File). Stáhneme soubor LanguageFile_czech a přidáme ho do hlavního adresáře deníku.


Potom už jenom v hlavním menu nastavíme program na náš mateřský jazyk.


Ne všechny texty ale budou v češtině. Některé fráze jsou pevně zabudovány v programu a jazykový soubor na ně nemá vliv. To ale nevadí, protože se jedná o fráze v radioamatérských názvech běžně používané.
Jenom chci ještě upozornit, že v češtině od Lea OK1TKM je několik nepřesností. Opravený soubor LanguageFile_czech je možné stáhnout z těchto stránek.


 

hledat v obsahu

Přihlášení